Základy práce s termokamerou

Školení je určeno pro ty, kteří se chtějí seznámit s ovládáním termokamery, se základy termografického měření, fyzikální podstatou tepelného záření a se zpracováním výsledků měření v příslušném SW a tvorbou protokolů.

Školení je možné absolvovat bezprostředně po zakoupení termokamery, ale i po získání základních zkušeností při měření termokamerou v provozu. Školení není zaměřeno na konkrétní aplikaci (např. na diagnostiku budov či elektrických strojů a zařízení), k tomu jsou určeny jiné kurzy pořádané Centrem termografie.

Co vás čeká?

  • Ovládání termokamery, nastavení parametrů měření a měřicích funkcí.
  • Metodika při měření, postup při pořizování termogramů.
  • Základní parametry termokamer, výběr vhodné termokamery.
  • Nejčastější chyby při měření včetně vlivu emisivity a zdánlivé odražené teploty.
  • Fyzikální základy tepelného záření.
  • Programové vybavení pro analýzu termogramů a tvorbu protokolů o měření.
  • Pokud na školení posluchač přinese vlastní termokameru, může si její přesnost měření ověřit na černém tělese.

Organizační informace

  • V ceně kurzu je zahrnuto občerstvení.
  • V ceně kurzu jsou také zahrnuty další konzultace s lektorem.
  • Po skončení kurzu budou všem účastníkům e-mailem zaslány prezentační materiály v PDF.
  • Po skončení kurzu je možné zajistit prezentaci konkrétních termokamer FLIR pro zájemce o jejich zakoupení či zapůjčení.

Cena školení

Cena školeni: 2000 Kč bez DPH.

Termíny školení